SILVER & METAL / Silver / Goblet and cover 7551100
nr 755 1100
GOBLET AND COVER
silver, Hamburg 1850-tal, height: 35. 5 cm, weight: ca 910 g,
silver, Hamburg 1850-tal, höjd: 35. 5 cm, vikt: ca 910 g
8000
SEK 6000
Monday April 23 2012
at 17:01:56
15/4 17:08:32
- Thema-auction
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver